Vedic Art

Zapraszam wszystkich, którzy tęsknią do odkrycia w sobie artysty. W czasie warsztatów malowania intuicyjnego Vedic Art poznasz 17 starożytnych zasad, które są kluczem do samo poznania i wymalowania swojej Duszy.
Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia w malowaniu. Przekonasz się sam(a) że już dziś potrafisz malować.

Warsztaty malarskie Vedic Art prowadzę od 15 lat. Obecnie we wszystkich stopniach zaawansowania tj. I, II stopnia, kursy nauczycielskie, stacjonarnie i online, w Polsce i za granicą.

Alija Ariana Karima

Plener malarski Vedic Art

I, II stopnia oraz kurs nauczycielski

Data: 
27.04-2.05
19-24 lipca
10-15 sierpnia

więcej informacji w linkach przy każdym z terminów

Miejsce: Polanica Zdrój
ul. Słoneczna
57-320 Polanica Zdrój

Vedic Art online

I, II stopnia oraz kurs nauczycielski

Data: ty wybierasz. 6 dni, pod rząd lub weekendowo
Miejsce: Gdziekolwiek jesteś, w spokojnej przestrzeni do malowania.

Vedic Art to sztuka życia,

w której liczy się akt kreacji polegający na wyrażaniu własnych odczuć. To wiedza o prawach natury i wszechświata. Droga do osiągnięcia wyższej świadomości poprzez tworzenie, które nie wymaga żadnych zdolności ani znajomości technik malarskich. Prace nie podlegają ocenom czy uznaniu. Poprzez tego rodzaju sztukę możemy wyrazić własną indywidualność bez jakichkolwiek oczekiwań i wymagań.

 

Skąd pochodzi?

Metoda ma swoje źródło w Wedach. Zapisane są tam uniwersalne prawdy o wszechświecie, o potencjale człowieka i jego istocie. To starożytna, licząca 5000 lat wiedza pomagająca w prosty i naturalny sposób przebudzić wewnętrzną siłę kreacji drzemiącą we wnętrzu każdego człowieka. Przez stulecia dostępna była jedynie joginom i ludziom biegłym w sanskrycie. Mistrz Maharishi Mahesh Yogi zapragnął, by mądrość Wed była znana ludziom zachodu. Wiedział, że prawda ta może ich wyzwolić i sprawić, by żyli szczęśliwie. Szukał metody, jak ją przekazać. W latach 80 znalazł właściwą osobę, szwedzkiego malarza, Curta Källmana, któremu przekazał mądrość wedyjską wraz z 17 zasadami. A ten opracował metodę malarską, dzięki której możemy poznać prawdę o sobie samym i odkryć nasz twórczy potencjał. Same zasady nie są nigdzie spisane. By je zrozumieć, trzeba doświadczyć każdą z nich podczas malowania. Jeśli by je teraz wymienić, wydałyby się pustymi słowami, mimo, że za nimi kryje się wielka mądrość.

Co malujemy?

Podczas warsztatów Vedic Art wyrażamy siebie. Inspiracją staje się jedynie nasze wnętrze, nie obserwowany obiekt. Mówi się, że pisarze przelewają na papier swoje myśli, my malujemy na płótnie nasze emocje, pragnienia, ale też lęki i mroki przeszłości.To jak zachowujemy się podczas tworzenia pokazuje nam jak kreujemy swoje życie. Dzięki Vedic Art możemy przekraczać ograniczenia, np. wziąć wielkie płótno i poczuć jak to jest marzyć i działać na wielką skalę. Smutki możemy zamalować radością, która z czasem faktycznie pojawia się w naszym życiu. Uczymy się dokonywać zmian w życiu, poprzez przemalowywanie obrazów. Dopuszczamy do głosu naszą intuicję. Z czasem puszczamy kontrolę i ufamy każdemu spontanicznemu ruchowi naszej ręki, który lekko, bez wysiłku prowadzi do powstania wspaniałego dzieła.

Zakończenie procesu tworzenia ma wielkie znaczenie. Bierzemy odpowiedzialność za swoje dzieło, stajemy się twórcami swojego życia, a nie ofiarami. Uczymy się nie uzależniać od oceny innych, przychodzi też akceptacja nas takimi, jakimi jesteśmy. Poprzez malowanie uaktywniamy naszą moc tworzenia, a odzyskując ją stajemy się kreatywni w każdej dziedzinie życia. Dzięki temu rośnie w nas słuszne przekonanie że każdy człowiek ma w sobie całą potrzebną mu wiedzę, niczego nie musi się uczyć, ale jedynie przypomnieć sobie to, co zapomniał w procesie reinkarnacyjnym. Wedy pomagają nam odnaleźć drogę do tej zapomnianej wiedzy ukrytej w nas samych, a dostępnej jedynie naszemu wyższemu ja.

399016_199730450130740_310849712_n

Sprzęt malarski

 

Należy zaopatrzyć się w następujące materiały malarskie: 

  • komplet farb akrylowych (różne kolory, lepiej większe farbki, np. 100ml),
  • 9 podobrazi (to są płótna bawełniane naciągnięte na ramę, gotowe do malowania). Kupcie różnorodne rozmiary podobrazi
  • Paleta, pędzle, papier, ołówek, klej, pojemnik na wodę, ubranie do pobrudzenia
  • Różnorodne materiały do tworzenia faktur (np. brokaty ryż, piasek, kamyki, guziki, nitki.. i wszystko inne co przyjdzie wam do głowy). Na miejscu będę miała materiały ale takie awaryjne, gdyby coś się komuś pokończyło.

Do Państwa dyspozycji jest sala ze sztalugami. Na miejscu są w sprzedaży duże podobrazia i płótna. Uwaga farby olejne długo schną, więc nie polecam na warsztaty.

1-1-600x375

Cennik

Dorośli  – 2000 zł

Dzieci od 12 do 16 roku życia – gratis
Udział dzieci uczestników

Kurs nauczycielski – 4500 zł

Pobyt – we własnym zakresie.
Polanica Zdrój to słynne uzdrowisko, z bogatym zapleczem noclegowym.

vedic art z alija 6

Rezerwacja

adriana@koloryduszy.pl

Przykładowy program

27 kwietnia: 
wspólny powitalny obiad 13.00, zajęcia 14.00 – 18.00

28 kwietnia- 2 maja:

warsztaty Vedic Art od 10.00 do 17.00
przerwy kawowe, obiad o 13.00

Od 2023 roku jest zmiana formuły warsztatów Vedic Art w Polsce obowiązująca wszystkich nauczycieli. Zajęcia trwają 6 dni zamiast 4, co ma służyć głębszym procesom i lepszej integracji Vedic Art.

 

kurs nauczycielski vedic art z ariana karima

Kursy nauczycielskie Vedic Art

 

Od 2011 roku jestem upoważniona przez twórcę metody Vedic Art, Kurta Kallmana do prowadzenie kursów nauczycielskich Vedic Art. Po ukończeniu kursu jest się uprawionym do prowadzenie zajęć I stopnia

Gdyby ktoś z Was poczuł powołanie by sztuka wypełniła jego życie, tak jak wypełniła moje i by prowadzić innych na drodze do ich serca poprzez malowanie intuicyjne, zapraszam na dwa, min. 30 godzinne (6 dniowe) stopnie warsztatów Vedic Art, a następnie na min. 30 godzinny kurs nauczycielski. Po nim sami będziecie mogli prowadzić warsztaty metodą Vedic Art.

Jeśli jesteś zainteresowana(y) kursem, zgłoś się do mnie.

Do kursu nauczycielskiego mogę podejść jedynie osoby, które ukończyły I i II stopień u jednego z rekomendowanych (uprawnionych) nauczycieli Vedic Art. Lista nauczycieli Vedic Art jest podana na stronie vedicart.pl